הרצאות וקטעי וידיאו 

 

"למה לא לאכול בשר שגודל באופן הומני?"


ביקשנו מכמה פעילים ופעילות לענות על השאלה הנפוצה הזו, והתוצאות בסרטון שמובא לפניכם.

ניק קוני: המדע מאחורי פעילות למען בע"ח

* עם כתוביות בעברית

 

מהן המוטיבציות העיקריות של אנשים להפחית צריכה של מוצרים מהחי? איך לנהל שיחת הסברה באופן שייחרט בזכרון של השומעים? ניק קוני, מנהל תחום החינוך בארגון Mercy for Animals, בהרצאה מאלפת שנשא בכנס הבינלאומי לזכויות בעלי חיים, על מסקנות ממחקרים שיעזרו לנו בפעילות. 

לנקודות סיכום בעברית מתוך ההרצאה >>

ד"ר מלאני ג'וי: אקטיביזם בר קיימא

 

איך להיות פעיל/ה למען בעלי חיים בלי להישחק? איך לדאוג לעצמנו כדי שנוכל לעזור גם להם באופן ממוקד ורצוף?  הפסיכולוגית הידועה פרופ' מלאני ג'וי, שהרצתה גם בישראל, בהרצאה על "אקטיביזם בר-קיימא" מתוך הכנס הבינלואמי לזכויות בעלי חיים.

 

ד"ר מלאני ג'וי: קרניזם: הפסיכולוגיה של אכילת בשר

*עם כתוביות בעברית

מלאני ג'וי עוררה דיונים נרחבים בתנועה לזכויות בעלי חיים כשטבעה את המושג "קרניזם" והסבירה את האידיאולוגיה הבלתי-נראית שמאפשרת לאנשים לאכול בשר. ההרצאה הפופולרית שלה בנושא עשויה להעניק לנו כמה כלים מעניינים לניתוח הרגלי הצריכה של הסובבים אותנו ודרכים יצירתיות לאתגר אותם.  

 

שרון נונז: לעזור להם כמה שיותר

 

כולנו רוצים לעזור לבעלי החיים, אבל איך בוחרים באילו מהם להתמקד? ומה יכול להגביר את הסיכויים שנצליח? הרצאתה של שרון נונז, מייסדת הארגון הבינלאומי Animal Equality, בכנס הבינלאומי לזכויות בעלי חיים בלוכסמבורג, 2015. 

 

חגי כהן: הרצאה על תעשיות העוף והביצים

 

אפרוחים הם בעלי החיים שאנשים אוכלים הכי הרבה - ולכן חשוב שאנו הטבעונים נדע את העובדות על תנאי חייהם ומותם, כדי שנוכל לספר עליהם לאחרים. בהרצאה הזו חגי כהן, עורך אתר האינטרנט ועמוד הפייסבוק של אנונימוס, עושה לנו קצת סדר בנושא העגום של הפגיעה בתרנגולים ותרנגולות בתעשיות העוף והביצים. אנחנו מקווים שהמידע בהרצאה ישמש אותנו להסברה טבעונית מושכלת, מנומקת ואפקטיבית.

 

חגי כהן: הרצאה על תעשיות בשר היונקים

 

אז מה ההבדל בין העגלים שנולדים לתעשיית הבקר ואלה שנולדים לתעשיית החלב? ומה להסביר למי שאוכל חזירים? הרצאה מלווה במצגת של חגי כהן, עורך עמוד הפייסבוק ואתר האינטרנט של אנונימוס, על תנאי חייהם ומותם של הפרות, הכבשים והחזירים בתעשיות הבשר והחלב.


"אני רוצה להיות טבעוני אבל אין לי הרבה זמן לבשל" 


ביקשנו מכמה פעילים ופעילות לענות על השאלה הנפוצה הזו, והתוצאות בסרטון שמובא לפניכם.

 

אילנה שטיין: על הקשבה פעילה בהסברה טבעונית

 

מכירים את זה שאנשים מספרים לכם על מכשולים שלהם בדרך לטבעונות, ובתגובה אתם ישר מתחילים "לירות" עליהם הטפות מוסר או פתרונות פרקטיים? אילנה שטיין, מנהלת קבוצות הנוער של 'אתגר 22', מסבירה בהרצאה הקצרה הזו מדוע עלינו לפעול במקרים כאלה באופן שונה לגמרי. 

 

טוביאס לינארט:

אסטרטגיה לקידום "מסה קריטית" טבעונית

האם אנחנו חייבים להמליץ לכל האנשים אך ורק על טבעונות? האם זכויותיהם של בעלי החיים צריכות להיות תמיד במוקד הדיון? הפעיל הבלגי טוביאס לינארט ממרכז  CEVA  לקידום אפקטיביות טבעונית וכותב הבלוג The Vegan Strategist, בהרצאה שנשא בכנס הבינלאומי לזכויות בעלי חיים ב2015. 

 

שירי זמיר-רז: הסברה ממוקדת אישיות

 

רוב האנשים סובלים מ'חרדות' רק מהמחשבה שיצטרכו לעבור לטבעונות. איך נדע לזהות מה מפחיד אותם? ואיך מומלץ להתמודד עם החרדות הללו בשיחה עימם? הרצאתה של שירי זמיר-רז, מטפלת רגשית, פעילה למען בעלי חיים (רכזת ב"אתגר 22") ודוקטורנטית לפסיכואנליזה ופילוסופיה בתחום הטבעונות. ההרצאה מתוך ערב הרצאות TED לפעילי אנונימוס, 2015.

 

חן כהן: אסטרטגיה - על מה ולמה? (מתוך "טד אנונימוס")

 

הרצאת מבוא קצרה למחשבה אסטרטגית בתנועה לזכויות בעלי חיים: איך אפשר להגדיר במדויק את המטרות של התנועה שלנו, האם אנחנו מתקרבים להשגתן, ואיך בכלל אפשר לבדוק את זה? הרצאתו של חן כהן מצוות אקטיויגן, המרצה בארץ ובעולם על אסטרטגיות לקידום טבעונות, ניתנה בערב TED לפעילי אנונימוס 2016.

 

ענת שפירא: איך להיות משכנעים בהסברה טבעונית

 

איך לשכנע אנשים? איך להעביר את המסר לקהל היעד? כך תשתמשו בשפה שלכם כדי להגן על בעלי החיים!

קטע קצר מהרצאתה של הדיבייטורית ענת שפירא על אסטרטגיות של רטוריקה ושכנוע ויישומן בהסברה טבעונית, מתוך המחזור השני של קורס האקטיביזם של אנונימוס, 2016.

שפירא היא מאמנת הדיבייט של אוניבריסטת בן גוריון והדוברת המצטיינת באליפות העולם בדיבייט, אלופת ישראל לשעבר ומעבירה סדנאות במסגרת מכון זכא"י - המכון הישראלי לרטוריקה.

 

"מה נשאר לטבעונים לאכול?"


ביקשנו מכמה פעילים ופעילות לענות על השאלה הנפוצה הזו, והתוצאות בסרטון שמובא לפניכם.

יש לכם המלצות משלכן\ם להרצאה או סרטון? שתפו אותנו בתגובות ואולי נוסיף אותו לעמוד!