top of page

 בית הספר לפעילות טבעונית אפקטיבית 

להרשמה לקורס אקטיויגן הקרוב

אקטיויגן, בית הספר לפעילות טבעונית אפקטיבית, הוא פרויקט שנועד לסייע לטבעונים בהסברה ובפעילות למען זכויות בעלי חיים.

 

מתוך רצון לעזור לבעלי החיים המנוצלים באכזריות בתעשיות השונות, אנחנו הטבעונים מדברים על מצבם הקשה בעבודה ובלימודים, עונים בהרחבה על שאלות של חברים, מפרסמים מידע ברשתות החברתיות. חלקנו משתתפים בפעילויות כגון משמרות מחאה ודוכני הסברה. כמה מאיתנו אפילו מארגנים אירועים כאלה בעצמנו. לא משנה מה רמת והיקף הפעילות שלנו - כולנו רוצים ורוצות לדעת מה כדאי להגיד בפעם הבאה שמישהו ישאל אותנו על טבעונות, כדי שנוכל לקרב אותו צעד אחד נוסף אליה. כולנו רוצים לדעת מה אנחנו יכולים לעשות, כאנשים פרטיים או כפעילים בקבוצות ובארגונים, כדי לעזור באופן האפקטיבי ביותר לבעלי החיים.

מסיבה זו חשוב שנתמודד כולנו עם סוגיות כגון: אילו מוטיבציות גורמות לאנשים להפוך לטבעונים? האם קיימים הבדלים בגישה שכדאי לנקוט בשיחות עם אנשים שונים? על אילו בעלי חיים לדבר? באילו סוגי תמונות או סרטונים להשתמש? איך אפשר להתמודד עם שאלות על טבעונות שמאתגרות אותנו? כיצד לייצר מחויבות לשינוי תזונתי אצל האדם איתו אנחנו מדברים, או עם אלפי האנשים שנחשפים לתכנים שלנו?

כמובן שאם היה מתכון מנצח לשאלות הללו, בעלי החיים כבר היו משוחררים מזמן. אף אחד עדיין לא יודע מה יביא להפסקה מוחלטת של ההרג וההתעללות הממוסדת ורחבת-ההיקף שלהם, שקיימת כבר כל-כך הרבה שנים. יחד עם זאת, גם היקף המחקר המדעי הרלוונטי וגם מימדי התנועה שלנו נמצאים בתקופה זו בנסיקה, שלראשונה מאפשרת בדיקה משמעותית של הכלים הקיימים לשחרור בעלי החיים ודיון נרחב במסקנות העולות ממנה. 

מחקרים מתחומי הפסיכולוגיה החברתית, הסוציולוגיה, השיווק, התקשורת, החינוך והכלכלה מאפשרים לנו הבנה משמעותית יותר של קהלי היעד שלנו ואפשרויות ההשפעה עליהם. לשמחתנו, בשנים האחרונות יותר ויותר אנשי ונשות אקדמיה מתחומים אלה עורכים ומפרסמים מחקרים שאף עוסקים ספציפית בפעילות של התנועה לזכויות בעלי חיים. במקביל, יותר ויותר פעילים בארגוני זכויות בעלי חיים בעולם בודקים את האפקטיביות של פעילויות וגישות שונות בהסברה ומפרסמים את מסקונתיהם.

בכנסים בינלאומיים, שגם מספרם הולך וגדל לאחרונה, פעילים מרחבי העולם חולקים מהנסיון שלהם ועורכים דיונים בנוגע לאסטרטגיות פעולה. 

אקטיויגן הוא פרויקט של עמותת אנימלס (לשעבר אנונימוס) לזכויות בעלי חיים, ששם לעצמו כמטרה ראשונית להנגיש את המידע הקיים בתחומים אלה לטבעונים ולפעילים בישראל, לגזור ולהציע מסקנות רלוונטיות ממנו לפעילות שלנו, ולעורר בעקבותיהן דיון ער שממנו נוכל כולנו ללמוד ולהשתפר.

את המטרה הזו אנו מתכוונים להגשים באמצעות פרסום מאמרים וכתבות בעברית באתר זה וברשתות החברתיות, דרך קורס אקטיביזם אונליין וכן על-ידי סדרה של מפגשי העשרה והכשרה.

בהמשך אנחנו מקווים לעודד עריכת מחקרים בתחום האסטרטגיה הטבעונית גם בארץ, והיד עוד נטויה.

באמצעות כל אלה, אנחנו מקווים להעצים את ההשפעה של כל אחד מאיתנו, הטבעונים והפעילים, ובכך להגדיל את כוחה של התנועה שלנו באופן כללי, להציל יותר בעלי חיים ולקרב עד כמה שניתן את שחרורם.

נשמח לקבל פידבק על התכנים באתר, לשמוע על מה הייתם/ן רוצים/ות שנכתוב, ואף לקבל הצעות לכתבות שלכם/ן: 

vegcenter@gmail.com 

 צוות אתר אקטיויגן 

ACTIVEGAN

עומר גינזבורג \\ omerginzburg@gmail.com

פעיל מזה 15 שנה בתנועה לזכויות בעלי חיים. בעל נסיון בתפקידי חינוך והדרכה בארגונים חברתיים וסביבתיים שונים.

מרצה בפני תלמידי בתי ספר, תנועות נוער וסטודנטים מטעם "אנימלס" (לשעבר אנונימוס), ובשנים האחרונות מנהל-שותף לתחום החינוך בעמותה וכן כותב לעמוד הפייסבוק שלה. עורך-שותף של מחקר אודות אחוזי הצמחונים והטבעונים בעולם שהופץ לארגוני זכויות בעלי חיים, וכן מרצה בקורסים ומפגשי הכשרה והעשרה לפעילים. במהלך השנים עסק בפעילויות זב"ח מגוונות, כולל הסברה בדוכנים ומיטאאוטים ברחבי הארץ, ארגון אירועי מחאה, דוברות, עריכת סרטוני וידאו ועוד.

activegan

טלי לנדסברגר \\ tali.landsberger@gmail.com

פעילה באנימלס. בוגרת קורס האקטיביזם הראשון של העמותה. בעבר פעלה בצוות הפקות הוידאו בארגון וכן התנדבה במשך חודשיים בחוות המקלט 'וודסטוק' בניו-יורק, שם טיפלה בתרנגולות, חזירים, עזים, פרות ועגלים ניצולי תעשיות המזון מן החי. עוסקת בהנגשת מידע על פעילות אפקטיבית לפעילים, בין היתר על ידי תירגום נקודות מרכזיות מתוך מספר ספרים העוסקים באסטרטגיה לאקטיביזם טבעוני, לטובת הנגשתם לקהל הטבעונים והפעילים בישראל, ביניהם ספריו של ניק קוני "Veganomics" ו- "Change Of heart". 

ממקימי פרויקט אקטיויגן, ומנהלת צוות אתר האינטרנט. 

טלי מאמינה ביכולת של כל אדם להפוך לפעיל אפקטיבי למען בעלי החיים, על ידי העשרת הידע בתחום ולמידת הדרכים הטובות ביותר לגרום לאנשים להפסיק לצרוך מוצרים מהחי.

activegan

חן כהן \\ chen.vegan@gmail.com

חן כהן הוא טבעוני ופעיל למען בעלי חיים. ב-2016 חן השתתף בהפקת הכנס הגדול בעולם לזכויות בעלי חיים בארה"ב והרצה בו על התנועה הטבעונית בישראל ועל אפקטיביות. הוא הרצה בבתי ספר מטעם אנימלס, בעבר ניהל צוות והדריך באתגר22+ והשתתף בארגון הפגנות ודוכנים. חן בוגר אוניברסיטת בן גוריון בהנדסת חשמל ומחשבים, ועבד בתחום התוכנה בחברת NICE Systems, עד שהחליט לפנות כל זמנו ומאמציו לטובת פעילות למען בעלי חיים. כיום חן מדריך וחבר צוות בתכנית "הצעד הבא" להכשרת פעילים, ומעביר סדנאות והרצאות בנושא חשיבה אסטרטגית, פעילות פרגמטית ואפקטיביות.

bottom of page